Witaj na Bezgrawitacji.pl
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieniadze
Autor Wiadomość
Morfeusz 


Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 117
Skąd: Podhale

GrawiPoints: 134

Wysłany: |10 Maj 2010|, 2010 19:44   Pieniadze

Po pracy, podchodzicie do bankomatu z zamiarem wypłacenia trochę gotówki bo musicie kupić jeszcze parę rzeczy. Wsadzacie karte, wpisujecie pin i nagle widzicie dziwną kwotę. 99 milionów złotych. Przecieracie ze zdziwienie oczy, i myślicie że bankomat się zepsuł. Cholera znowu będę musiał iść kawał drogi do następnego żeby wypłacić kasę. Ale sprawdzasz drugi raz. Ta sama kwota. Ta sama liczba. Może jak wypłacę trochę kasy to wróci do normy. Wypłacasz 100 złotych. Patrzysz i rzeczywiście, kwota sie zmieniła ale na 98 999 900 złotych.

Teraz najważniejsze pytanie.

Co robisz dalej?

Jest to sytuacja autentyczna, która zdarzyła się jednemu studentowi.
_________________
Failure is not an option
 
 
 
19monia55 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 121
Skąd: Oława/Wrocław

GrawiPoints: 130

Wysłany: |10 Maj 2010|, 2010 20:14   

Pierwsze co bym zrobiła to powiedziała o tym rodzicom i poinformowała ich, że tak jak kiedyś im obiecałam, gdy tylko będę miała kasę to im wybuduję domek w Zakopanym, żeby sobie na starsze lata mieszkali w górach itp. itd. : )
_________________
papierowe chmury, naklejane słońce, udawane szczęście...

Wciąż tak trwam, z pustką sam na sam...

- Ale Bóg kazał wybaczać...
- Nie jestem Bogiem ; ]
 
 
 
Ayashi 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 47
Skąd: Pilchowice

GrawiPoints: 53

Wysłany: |10 Maj 2010|, 2010 21:16   

Za ta kase wybudaowałbym se cahłupe w Japonii, kupił klub piłkarski w japonii i bym się tam pzreprowadził :D
 
 
 
Triple 

Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Koniecpol

GrawiPoints: 8

Wysłany: |10 Maj 2010|, 2010 22:59   

Odczekałbym trochę. Może ktoś się pomylił i źle wpisał numer konta i wtedy mógłby być z tego problem. Jeśli kasa trafiła do mnie bo ktoś chciał mi ją np. dać, to nie ma sprawy. Wypłacam trochę, buduje dom gdzieś pod miastem w spokojnej wsi, aby było blisko do pracy ect. Samochód. Wymarzony Shelby GT500 mmm :) No i trochę rodzicom, aby godnie im się żyło na stare lata, a reszta na procent :)
 
 
 
grawitek 
Administrator

Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 216
Skąd: Zgierz

GrawiPoints: 270

Wysłany: |11 Maj 2010|, 2010 12:10   

Odbiegając trochę od tematu. Znajomy miał "podobny" przypadek.
Zatrudnił się w nowej pracy, a tam było wymagane konto bankowe, bo wypłatę przelewali na rachunek.
Jak przelali 1 wypłatę chciał wybrać pieniądze. Dostał całą kwote 750 zł (rok ok 2000)
Coś go podkusiło i zobaczył czy jeszcze raz da się wypłacić. Dało się.
W sumie wypłacił 3 razy a pieniądze przetańczył z kolegami na zabawie. Przecież były darmowe:)
Jak się okazało bank udostępnił mu mozliwość wzięcia takiego niby kredytu w wysokości 3 krotnej pensji.
Musiał wtedy pożyczyć jeszcze od kogoś żeby dać żonie. Przecież z czegoś trzeba żyć.
Jakie było jego zdziwienie jak się dowiedział o tym że ma do uregulowania w banku 1500 zl.
Spłacał to kilka lat i obiło się o komornika.

Kwoty takiej jak w temacie życzę każdemu, tylko mądrzę ją spożytkujcie.
Ja bym chyba założył jakąś działalność charytatywna. To lepsze niż na konto i procenty:)
 
 
 
19monia55 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 121
Skąd: Oława/Wrocław

GrawiPoints: 130

Wysłany: |11 Maj 2010|, 2010 14:33   

grawitek napisał/a:
Odbiegając trochę od tematu. Znajomy miał "podobny" przypadek.
Zatrudnił się w nowej pracy, a tam było wymagane konto bankowe, bo wypłatę przelewali na rachunek.
Jak przelali 1 wypłatę chciał wybrać pieniądze. Dostał całą kwote 750 zł (rok ok 2000)
Coś go podkusiło i zobaczył czy jeszcze raz da się wypłacić. Dało się.
W sumie wypłacił 3 razy a pieniądze przetańczył z kolegami na zabawie. Przecież były darmowe:)
Jak się okazało bank udostępnił mu mozliwość wzięcia takiego niby kredytu w wysokości 3 krotnej pensji.
Musiał wtedy pożyczyć jeszcze od kogoś żeby dać żonie. Przecież z czegoś trzeba żyć.
Jakie było jego zdziwienie jak się dowiedział o tym że ma do uregulowania w banku 1500 zl.
Spłacał to kilka lat i obiło się o komornika.


No to miał nieciekawie w sumie...
grawitek napisał/a:

Kwoty takiej jak w temacie życzę każdemu, tylko mądrzę ją spożytkujcie.
Ja bym chyba założył jakąś działalność charytatywna. To lepsze niż na konto i procenty:)


Hmmm. No lepsze. : ))
_________________
papierowe chmury, naklejane słońce, udawane szczęście...

Wciąż tak trwam, z pustką sam na sam...

- Ale Bóg kazał wybaczać...
- Nie jestem Bogiem ; ]
 
 
 
waldek55 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Wwa

GrawiPoints: 9

Wysłany: |6 Sie 2010|, 2010 16:23   

Heh.. wypłaciłbym ile by się tylko dało (oby nie było limitu np 500zł na karcie :P ) i zgłosił kradzież ;) W razie problemów to nie ja wypłaciłem. Może nieuczciwie ale chyba rzeczowo ;]
 
 
 
coffetime 
coffetime

Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 27
Skąd: różnie bywa

GrawiPoints: 27

Wysłany: |26 Paź 2010|, 2010 10:34   

Od razu bym xie wypłaciła, pomijam fakt, ze z bankomatu tyle nie wypłacisz, a idąc do banku to rodziło by podejrzenia. Wypłacałabym powoli, czekając co sie stanie Kasy nie wydałabym na początku, bo mogłoby sie okazać, ze błąd zostałby naprawiony i skąd potem wziąć zaległą kwote.
 
 
 

GoogleBoy



Pomógł: 1568 razy
Wiek: 27
Dołączył: 4 Mar 2009
Posty: 5646
Skąd: Bezgrawitacji






Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Style created by Zajec for Bezgrawitacji.eu
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15