Witaj na Bezgrawitacji.pl
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
[zdrowie] Zęby - dolegliwości związane z zębami
Autor Wiadomość
fistak 

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 17
Skąd: pl

GrawiPoints: 42

Wysłany: |14 Kwi 2010|, 2010 09:43   [zdrowie] Zęby - dolegliwości związane z zębami

Witam,
mam wiele problemów związanych z zębami. Sporadycznie krwawią, a do tego wszystkiego dochodzi również jeszcze oddech, który świeży jest tylko przez kilka minut po umyciu zębów. Jak poradzić sobie z takimi problemami? Czy macie jakieś sprawdzone sposoby?
 
 
 
grawitek 
Administrator

Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 216
Skąd: Zgierz

GrawiPoints: 270

Wysłany: |18 Kwi 2010|, 2010 11:41   

Cześć.
Może nie napisze nic mądrego, ale jednak....
Pomimo, że problemu z zębami nie mam, może dlatego, że chodziłem do szkoły podstawowej jeszcze w czasach kiedy pani dentystka była w szkole i ku wielkiemu niezadowoleniu uczniów sprawdzała, borowała i leczyła zęby(niestety nie podczas klasówki).
Na takie dolegliwości nie uzyskasz odpowiedzi, a na pewno nie można się sugerować czyimś krwawieniem i tym co mu pomogło. Proponuję jednak skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów, gdzie z pewnością uzyskasz fachową poradę.
Taka wizyta może się zakończyć tylko na pogadance, tudzież zostaniesz poinformowany co należałoby dalej zrobić.
Co do nieświeżego oddechu może spróbuj myć, zęby częściej niż 2 razy dziennie, sprayu odświeżającego do ust, może jakieś tik-taki, lub guma orbit.
Tutaj jednak też nie można przesadzać bo jeśli od kogoś czuć samą mięte też jest to sygnał, że coś nie tak.
Wpływ na to może mieć także to co jesz, odaj się do diabetyka i poproś o zasugerowanie diety, diety która powinna być zgodna z Twoja grupą krwi.

Pozdrawiam
 
 
 
fistak 

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 17
Skąd: pl

GrawiPoints: 42

Wysłany: |19 Kwi 2010|, 2010 09:00   

Oczywiście do lekarza się jak najbardziej wybieram, tylko że u nas są tak ogromne kolejki, że krew człowieka zalewa, trzeba czekać i czekać. W moim przypadku to jeszcze tydzień. Mimo wszystko będą wdzięczny za wszelkie porady. Sporo w necie piszą o zmianie pasty do zębów. Rzeczywiście coś takiego może pomóc? Jeśli tak to jaka pasta?
 
 
 
Starsik 

Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Warszawa

GrawiPoints: 8

Wysłany: |26 Kwi 2010|, 2010 20:55   

Doczekałeś się na tą swoją kolejkę? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Mam podobny problem i chętnie posłucham sprawdzonych porad.
 
 
 
fistak 

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 17
Skąd: pl

GrawiPoints: 42

Wysłany: |27 Kwi 2010|, 2010 08:21   

Lekarz mi nie powiedział zbyt wiele... Przyczyny się nie doszukał. Na początek kazał mi zmienić pastę do zębów na taką, która ma mi ponoć pomóc w obydwu problemach. Nazywa się Ajona, od jutra mam rozpocząć mycie i zobaczymy jakie będą efekty.
 
 
 
coffetime 
coffetime

Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 27
Skąd: różnie bywa

GrawiPoints: 27

Wysłany: |26 Paź 2010|, 2010 09:50   

Ale przyczyna pewnie leży gdzie indziej, idź do innego lekarza.
 
 
 
klara800 

Dołączyła: 17 Gru 2011
Posty: 13
Skąd: Wrocław

GrawiPoints: 21

Wysłany: |15 Lut 2012|, 2012 10:36   

Krwawienie dziąseł może powodować kamień na zebach,nieprawidłowa dieta lub stan zapalny dziaseł - lekarz stomatolog powinien wyłapać przyczynę. Na krwawiace dziąsła są dobre pasty - Elmex czy Lacalut Activ. Mi kiedy stomatolog zczyściła kamień problem dziąseł ustąpił.
Co do oddechu jeśli nie masz popsutych zębów,to dolegliwości mogą być ze trony układu pokarmowego.
To też warto sprawdzić.
 
 
 

GoogleBoy



Pomógł: 1568 razy
Wiek: 27
Dołączył: 4 Mar 2009
Posty: 5646
Skąd: Bezgrawitacji






Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Zajec for Bezgrawitacji.eu
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15