Witaj na Bezgrawitacji.pl
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
[ alkohol] Jak rzucaliście picie?
Autor Wiadomość
bakardi 

Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 2
Skąd: Milanówek

GrawiPoints: 4

Wysłany: |24 Lis 2016|, 2016 08:47   [ alkohol] Jak rzucaliście picie?

Z małymi przerwami piję już od pięciu lat. Niedawno, zupełnie przez przypadek udało mi się kogoś poznać i w głębi duszy pojawiła się mała iskierka nadziei, że i w moim zyciu coś może zmienic się na lepsze. Chciałbym przestać pić, ale wiem że jestem alkoholikiem. Nie powiem, żebym nie miał przerw, bo takie mam. Raz nawet chodziłem na terapie, ale tam było za dużo rozmów o Bogu i odwołan do wiary, a ja jestem człowiekiem niewierzącym. Niektorzy mówią, że bez wiary z alkoholizmu się nie wyjdzie... może to prawda. Mam pytanie do osób, którym jednak taka sztuka się udała. Jak wy rzucaliście picie? Jakaś terapia? Ośrodek zamknięty? Detox? Jestem otwarty na propozycje bo doskonale wiem, że za chwile znowu się zlamie. Samemu nie dam rady wytrwac w abstynencji.
 
 
 
litościwa 

Dołączyła: 05 Paź 2016
Posty: 9
Skąd: Radom

GrawiPoints: 19

Wysłany: |24 Lis 2016|, 2016 09:43   

Wiesz że jesteś uzależniony, masz tego świadomość i to podstawa sukcesu. Na tym można już coś zbudować. Teraz najważniejsze to sięgnąć po profesjonalne wsparcie. Być może Twoje pierwsze podejście do terapii było nieudane, ale warto spróbować jeszcze raz. Co masz do stracenia? Nie wiem, na jakim teraz jesteś etapie, ale jak byś potrzebował fachowej porady albo miejsca, w którym mógłbyś zacząć leczenie, to sprawdź sobie ten adres http://www.detokspoznan.pl/ . Naprawdę fajny ośrodek z doświadczoną kadrą.
 
 
 
bobas 

Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 1
Skąd: Mińsk

GrawiPoints: 1

Wysłany: |24 Lis 2016|, 2016 13:52   

Wiara czyni nas silniejszymi, to prawda. Tez spotkalem się z opiniami, ze wierzacym latwiej uporac sie z nalogiem. Jesli nie masz wiary w Boga zawsze mozesz odwolac sie do nauki i probowac zrozumiec zycie przy pomocy jakiegos dobrego psychologa. Uwierz, na terapii odwykowej znajdziesz naprawde doswiadczone osoby, ktore moga Ci pomoc. Trzeba tylko dac sobie szanse.
 
 
 
hotka 

Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa

GrawiPoints: 2

Wysłany: |25 Lis 2016|, 2016 08:38   

Nie chcę wyjść na jakąś ignorantkę, ale weź się po prostu w garść i przestań pić. Sam piszesz, że poznałeś jakąś kobietę i w związku z tym chcesz zmienić swoje życie. Tylko nie ukrywaj przed nią swojego problemu. Może ona będzie chciała Ci jakoś pomóc. Z kłopotami zawsze łatwiej radzić sobie w dwójkę niż w pojedynkę.
 
 
 
bakardi 

Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 2
Skąd: Milanówek

GrawiPoints: 4

Wysłany: |25 Lis 2016|, 2016 10:22   

Boję się powiedzieć jej prawde. Wiem jak kobiety reagują na takie informacje, a zwyczajnie zależy mi na niej i nie chce jej zniechecić do siebie. Dlatego myśle o jakimś ośrodku, gdzie mógłbym stanąc na nogi. Jej powiem, że wyjeżdżam służbowo i dopiero jak wróce powiem prawde.
 
 
 
litościwa 

Dołączyła: 05 Paź 2016
Posty: 9
Skąd: Radom

GrawiPoints: 19

Wysłany: |25 Lis 2016|, 2016 11:34   

Możesz zrobić tak jak sugerowałam wcześniej. Nie musisz nawet daleko wyjeżdżać. Zapisz się na detox w Poznaniu albo poszukaj jakiegoś zamkniętego ośrodka, gdzie dojdziesz do siebie i zaczniesz terapie. Zawsze najtrudniejszy jest pierwszy krok. Odstawienie alkoholu z dnia na dzień to szok dla organizmu, ale da się to przetrwać. Moim zdaniem profesjonalne odtrucie jest w tym bardzo pomocne. Warto próbować, bo życie ma się tylko jedno, a liczba szans na jego zmianę też nie jest nieograniczona. Kiedyś skończy się nasz termin przydatności do użycia i głupio później wspominać jedynie te niewykorzystane okazje.
 
 
 
hotka 

Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa

GrawiPoints: 2

Wysłany: |25 Lis 2016|, 2016 14:15   

Moim zdaniem powinieneś z nią byc szczery od początku, ale to Twoja decyzja. Ważne, że chcesz cos ze sobą zrobic i trzymam kciuki za Twój sukces. Chodzi tylko o to, by na samych chęciach sie nie skończyło i żebyś w końcu zaczął działać.
 
 
 

GoogleBoy



Pomógł: 1568 razy
Wiek: 27
Dołączył: 4 Mar 2009
Posty: 5646
Skąd: Bezgrawitacji






Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Zajec for Bezgrawitacji.eu
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 16